Miejscowości

Tarragona – skryta perła Katalonii

Tarragona to malownicze miasto w Katalonii położone niecałą godzinę drogi samochodem od słynnej Barcelony. Chociaż Tarragona od dawna znajduje się w cieniu międzynarodowej tej metropolii, stanowi prawdziwą perłę turystyczną Hiszpanii. Tarragona nadal nie jest szczególnie popularną lokalizacją destynacji turystycznych, co stanowi dodatkową zaletę tego historycznego miejsca.

Czytaj dalej
Regiony

Wyspa Hvar – lawendowa wyspa w Chorwacji

Pola lawendy pokrywające znaczną część wyspy Hvar sprawiają, że jest ona uznawana za najpiękniejszą pośród wszystkich największych wysp w całej Chorwacji. Oszałamiający zapach z pewnością stanowi jedną z atrakcji, dla których warto spędzić urlop na Hvarze.

Czytaj dalej
Ciekawostki

Ciekawostki o Bawarii

Bawaria to największy z niemieckich landów. Imponująca powierzchnia i liczba ponad 12 milionów mieszkańców sprawiają, że region pełni bardzo ważną rolę w każdej dziedzinie życia społecznego. Land podzielony jest aż na 71 powiatów – najwięcej w całych Niemczech.

Wspaniałe zabytki, skarby kultury, piękne pasma górskie i malownicze wioski to tylko niektóre elementy bawarskiego krajobrazu. To także mocno uprzemysłowiony region, jeden z bogatszych w Niemczech i całej Europie.

Czytaj dalej
Atrakcje turystyczne

Pałac Linderhof w Niemczech

Nasi zachodni sąsiedzi mają do zaoferowania wiele atrakcji, zarówno na łonie natury jak i w wielkich, tętniących życiem miastach. Nie trzeba nawet kupować biletu lotniczego. Dla kogoś, kto uwielbia podróżować własnym samochodem, sama droga do celu jest wielką przyjemnością.

Możemy dotrzeć do wielu miejsc ukrytych przed tłumem turystów, znaleźć nieduże, urokliwe miasteczko i odpocząć z dala od zgiełku. Często w mało znanych miejscowościach kryją się prawdziwe skarby architektury i sztuki – takim przykładem jest neobarokowy pałac Linderhof w Niemczech.

Czytaj dalej
Ciekawostki

Ciekawostki o Czechach

Czechy nie są może zbyt dużym państwem, lecz nie znaczy to, że nie są państwem ciekawym. Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się do Czech, lub po prostu chcesz zaimponować znajomym, być może zainteresują Cię poniższe ciekawostki o Czechach, naszych południowych sąsiadach.

Czytaj dalej
Atrakcje turystyczne

Zamek Neuschwanstein. Bajkowy zamek Ludwika Szalonego

Zamek Neuschwanstein znajduje się w Bawarii, blisko granicy z Austrią. Ta zjawiskowa budowla, odwiedzana corocznie przez ponad milion turystów, nie bez powodu przypomina baśniowe zamki Disney’a, choć w zasadzie powinniśmy powiedzieć odwrotnie – to ta znana wytwórnia filmowa wzorowała się właśnie na tym zamku, tworząc swoje charakterystyczne intro oraz powielając go w Disneylandach.

Czytaj dalej
Regiony

Riwiera Makarska. Turystyczna perła w koronie Chorwacji

Chorwacja od lat jest dla Polaków jednym z ulubionych miejsc na spędzanie wakacji. Bez trudu znajdziemy tu urokliwe miasteczka, cudowne zatoczki i piękne plaże, ale też jedne z najpiękniejszych obszarów naturalnych, jak słynne Plitwickie Jeziora. W tym słonecznym kraju znajdują się liczne obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, latem odbywają się tu również liczne i ciekawe wydarzenia kulturalne.

Czytaj dalej
Miejscowości

Czeski Krumlov, jedno z najpiękniejszych miast w Czechach

Czeski Krumlov doskonale pamięta czasy świetności Republiki Czeskiej epoki średniowiecza i renesansu. Oczarowuje romantycznym urokiem wiekowych kościołów, mostów, ogrodów i leniwie wijącej się Wełtawy.

Historyczne centrum z labiryntami uliczek wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Bez większej przesady można powiedzieć, że jest to jedno z najpiękniejszych miasteczek Europy – nie tylko ze względu na unikalną architekturę, ale także przyrodę i tereny, w otoczeniu których jest położone.

Czytaj dalej